MICRON FILTER BAG


Насловна > MICRON FILTER BAG - MICRON FILTER BAG

COX филтер Платно Ltd., особено во производството и извозот Најлон микрон филтер кеса, течност полиестер филтер кеса, микрон полипропилен филтер кеса, течност филтер ткаенина, филтер крпа, Најлон екран Mesh ткаенини, полиестер екран Mesh ткаенини, седимент & Одводнување филтер кеса , одделени од матичната компанија на домашниот пазар, утврдува врз основа на огромното барањата на вода филтер медиуми ткаенина и течен филтер кеса од повеќе меѓународни организации од 2005, стана една од најважните извозници на вода филтер кесички, Аквариум филтер кесички, Најлон екран Mesh ткаенини, ПП филтер притиснете крпа и течни филтер кеса ткаенини во Кина и ужива добар углед во странство пазар.
Микрон филтер кесички, течност филтер ткаенини, филтер крпа, екран печати филтер,седимент & Одводнување филтер кеса се нашите главни производство и извоз на производи. Постојат видови течност филтер материјали кои се достапни, како што се видот игла полиестер и полипропилен, плетени тип Најлон, ЈП, ПП, од нерѓосувачки челик. Црно-бело влакно филтер крпа и Multi вжарено филтер крпа и е достапен во ПП, Полиестер и Па materail. стврднување со топлина, валање, singeing, анти исто така достапни за филтер медиуми статички финиш лекување според материјалот и примена на работна состојба на торба.
тип игла Микрон филтер кеса може да изберете од игла ПП, полиестер. бес филтрација е 0,1 ~ 200 микрон. Вратот материјали главно изберете јаглероден челик, од нерѓосувачки челик, пластика.
ткаат тип Филтер за вода Bag може да изберете од најлон, полиестер, од нерѓосувачки челик. бес филтрација е 1 ~ 2000 микрон. Вратот материјали главно изберете јаглероден челик, нерѓосувачки челик и пластика.
COX филтер Платно е се посвети на понудата на квалификувани микрон филтер кеса, течност филтер кеса ткаенина и филтер крпа со сигурен сервис и конкурентна цена, за да се исполнат барањата на твое..
Filter Bag Filter Fabric Liquid Filter Bag