NYLON FILTER BAG


Насловна > Најлон филтер кеса > NYLON FILTER BAG - NYLON FILTER BAG
NYLON FILTER BAG, China NYLON FILTER BAG, Quality NYLON FILTER BAG manufacture by COX Filter Cloth.

Најлон филтер кесичкиНајлон филтер кесичкиНајлон филтер кесички лист на
COX филтер Платно најлон филтер кесички се конструирани со користење на плетени годишно филтер крпа. Без разлика дали вашиот одредена средина бара единствена мрежа влакна, кој обезбедува одлична сила без миграција влакна, или ткаени мулти-влакно мрежа наменета за ниска цена, за еднократна употреба кеси, ние сме опфатени вашите потреби.
Најлон филтер кеса е поддржан од метал во кошница во внатрешноста филтрација торба систем. проток на флуиди откако филтрирани од страна на торба, со тоа и нечистотија е пресретнат во филтер кеса.
Па филтер кеса понуда подобрена карактеристики отстранување и подобрување на силата и издржливоста. Секое влакно во ткаат се вадат со доследна дијаметар предиво, овозможувајќи им на структурата на филтрација за да овозможи точно отвори порите.
мали течност филтер кеса може да се филтрираат голема количина на liquid.The мазна површина на монофиламент е лесно да се чисти. Моделот на ткаат обезбедува пад на низок притисок, а со тоа непрекинат систем за филтрирање flow.The може да продолжи да го користи по менување на филтер кеса.
карактеристики
Нормално е достапна од 35micron полиестер материјал филтер кеса, 50микрон, 75микрон, 100микрон, 150микрон, 200микрон
Полиестер мрежа кеси обезбеди дополнителна сила и отпорност на триење
Прецизност мрежа материјали произведе предвидливи резултати за доследна изведба
Понудена во стандардни и обичај големини за да се обезбеди совршено се вклопуваат за стандардни и уникатни апликации
пластични, јаглероден челик, нерѓосувачки челик материјал вратот на располагање.
торба големини
1: 7"X 16" (17.78 x 40.65 цм)
2: 7"X 32" (17.78 x 80 цм)
3: 4"x 8 1/4" (10.16 x 20.96 цм)
4: 4"X 14" (10.16 x 35 цм)
5: 6 7/8"X 34" (17.46 x 86.36 цм)
6: 6 7/8"x 16 1/2" (17.46 x 41.91 цм)
7: 5 1/2"X 16" (13.97 x 40.64 цм)
8: 5 1/2"X 22" (13.97 x 55.88 цм)
9: 5 1/2"X 33" (13.97 x 83.82 цм)

NYLON FILTER BAG Tags :

Post reviews of NYLON FILTER BAG
 

9 2 x 8 7 см торба