NYLON PAINT FILTER BAGS


Насловна > Најлон филтер кеса > Paint Filter Bag > NYLON PAINT FILTER BAGS - NYLON PAINT FILTER BAGS
NYLON PAINT FILTER BAGS, China NYLON PAINT FILTER BAGS, Quality NYLON PAINT FILTER BAGS manufacture by COX Filter Cloth.

Најлон Боја филтер кесички Основни детали

Земја на потекло:ZaozhuangИме на бренд:COX филтерБрој на модел:2013010501
тип:Nylon Paint Filter Bagкористење:Воздушен филтерМатеријал на кесата:најлон

PA Paint Filter Bags Info

FOB Цена:САД $0.8 – 1.5 / парче
Порт:Кингдао
Минимална количина за нарачка:10 Парче / Парчиња
Набавка Способност:10000 Парче / парчиња дневно
Услови на плаќање:T / T, Western Union

Најлон Боја Чанти Pack & испорака

пакување Детална:пакет извоз
испорака Детална:10 дена

Paint PA Filter Bag Specifications

Најлон Боја филтер кесички

Најлон Боја филтер кесички

боја филтер кесички
материјал:најлон
Ефикасно филтри нечистотии
Mesh:1, 5, 10, 20, 50, 100, 150, 200микрон
Најлон Болка филтерот Торби со виткаат / јаже / стринг Отворање.
Многу се користи во потребите filteration
Издржлив најлон мрежа со еластична Отворање. Лесно се вклопуваат во Paint Корпи.
Ова, исто така, цедилка UESD од винаријата и сок од растенија.
Филтратот честички се формираат боја за да се спречи забецот кога сликарство спреј.

NYLON PAINT FILTER BAGS

Post reviews of NYLON PAINT FILTER BAGS
 

боја филтербоја филтер кесичкиПП филтер ткаенина апс