POOL/POND FILTER BAG


Насловна > Pond Filter Bag > POOL/POND FILTER BAG - POOL/POND FILTER BAG
POOL/POND FILTER BAG, China POOL/POND FILTER BAG, Quality POOL/POND FILTER BAG manufacture by COX Filter Cloth.

Базен / езерцето филтер кесички Спец

Ако имате базен, мора да знаете importante за одржување на базенот чиста. И мора да знаете чистење базен е долг и тежок процес. COX филтер кеса понуда квалитет базен филтер кеси може да се промени на работа лесно.
Pond/Pool Bag Filtration rate can reach 0.1micron which can pre filter all of the water(0.1, 0.5, 1, 5, 10, 20, 50, 100микрон е заеднички изберете од страна на клиентите). торба филтер базен може да се отстрани фини честички на нечистотија и железо кои се таложат на дното на базенот, може да се задржи вашиот базен секогаш се пополни во бистра вода.

течни полиестер(ЈП) достапни од филтер кеса 0.5 микрони до 200 микрон. пластични, јаглероден челик, нерѓосувачки челик вратот материјал е заеднички употребуваните.

Трајни и еднократно – Оваа торба е изградена од врвен квалитет најлон и може да се користи до бескрај.
STURDY ЦРТАЊЕ стринг – Е одлична за впива и чување сè во текот на користењето и е одлична за закачување.
заоблени агли – Одлична за чист проток на течности во садови, а се протегаат.
1.Стринг или еластична вратот материјал за избраните, отворен врвот за лесно чистење.
2.Kinds material available: најлон, Полиестерски ткаени тип, игла тип ПП, игла тип Полиестер.
3.Widly used in pool filter and slime filter.
4.облик: квадрат или круг дното, обично круг дното е повеќе насочен за корисниците.
Пакување може да се изменуваат,обично го користат поли торба за пакување.
5.OEM Brank билет, Брошура се добредојдени.
6.Filtraion стапка from0.1, 0.5, 1, 5, 10, 20, 25, 50, 80, 100, 150, 200, 500, 800, 1000микрони
7.Лесно да се чисти.
8. високо ефикасност, има елаборат дизајн и подобра издржливост.

POOL/POND FILTER BAG Tags : , , , , , , , , , , , ,

Post reviews of POOL/POND FILTER BAG
 

pisin bahgfilter cloth untuk kolam базен пред филтер кесазамена базен филтер кесалигите полирање торба торбалигите торба базенлигите торба базен филтер Австралијабазен филтер кесабазен филтер кесичкиプールのフィルターбазен морска птици филтер кесичкибазен роверот филтер кесабазен филтер вреќи песокБазен филтер кесичкиБазен филтер кесаPE bags filterkain filter kolam renang polyesterfiltru nisip piscina chinaделфинот базен почиста филтер кесаМрежа назад 25 Микрон